WYKONAWCA

Daniel Chyła: Nerwówka w końcówce była niepotrzebna

Podziel się: facebook.pl wykop.pl nk.pl
wywiady - 2015-05-20

Pomeczowa rozmowa ze zdobywcą dwóch bramek dla Chojniczanki w meczu ze Stomilem Olsztyn, Danielem Chyłą

Na pewno ten mecz był bardzo emocjonujący, co tydzień możemy grać takie spotkania. Ważne, że wygraliśmy. Mieliśmy bardzo dobre, gdzieś z 70 minut tego meczu. Natomiast najgorsze jest to, że stracliśmy aż trzy bramki. Czasami nie ważne jak się wygrywa, ważne, że zdobywa się te trzy punkty i my właśnie ten komplet punktów zostawiamy w Chojnicach.

Ten mecz to był prawidziwy rollercoaster, bo to wy go dobrze zaczeliście, by potem nagle stracić dwie bramki. Do przerwy jednak wyszliście na prowadzenie, dobrze zaczęliście drugą połowę, ale za to w końcówce znowu było gorąco.
Rzeczywiście. Na początku meczu mieliśmy przewagę, zdobyliśmy szybko bramkę i mieliśmy z 2-3 sytuacje, po których mogło by się nam grać dużo spokojniej. Potem jednak to Stomil zdobył dwie bramki i wyszedł na prowadzenie. My jednak mieliśmy grać swoje i udało nam się wyjść na prowadzenie. Po przerwie też chcieliśmy zdobyć jak najszybciej bramkę, by uspokoić sytuację. Później wiadomo, to Stomil musiał nas przycisnąć i atakowali nas już nawet dłuższą piłką i najprostyszmi środkami. Nerwówka w końcówce była zupełnie niepotrzebna. Mieliśmy problem z utrzymaniem piłki, a Stomilowi udało się jeszcze zdobyć bramkę. Na szczęscie dowieźliśmy to zwycięstwo do końca i mamy trzy punkty.

Jest coś w tym, że skoro macie już pewne utrzymanie i gracie już tylko o jak najwyższe miejsce w tabeli, bo zarówno awans jak i spadek nam nie grożą, to gra wam się dużo lepiej i lżej? Drugi mecz w Chojnicach z rzędu, w którym kibice wychodząc ze stadionu mogą być naprawdę bardzo zadowoleni, bo niedość, że wygrywacie  to jeszcze na boisku sytuacja za sytuacją.
Nawet mecz z Termaliką był dobry w naszym wykonaniu. To co zakładamy sobie na treningach, to wykonujemy potem w meczu ligowym. Dużo pracujemy nad prostopadłymi zagraniami, zgrywaniem, drugą piłką czy przerzutami na drugą stronę. W tych ostatnich meczach nam to wychodzi, więc nie jest tak, że my już gramy na luzie i mamy spokój.

Przypominasz sobie swój ostatni ligowy mecz w którym zdobyłeś dwie bramki?
Tak, tak, przypominam sobie, ale to było jeszcze gdy grałem w Świnoujściu. Jechaliśmy wtedy do Miedzi Legnica, zdobyłem dwie bramki i wygraliśmy 2:0. Teraz zdarzyło mi się po raz drugi zdobyć dwie bramki w jednym meczu i mam nadzieję, że niedługo będę mógł to powtórzyć.

Teraz macie trudny wyjazd do walczącej o awans Wisły Płock. Jednak Wiśle jeszcze nigdy w meczu o stawkę, nie udało się wygrać z Chojniczanką.
Rzeczywiście, z tych ostatnich spotkań wynika, że z Wisłą gra się nam bardzo dobrze. Na jesieni zremisowaliśmy z nimi, a w minionym sezonie dwukrotnie wygraliśmy. Jednak nie ma dla nas większej różnicy, do jakiego zespołu jedziemy. Czy jest to drużyna z trzeciego miejsca czy z ostatniego, my jedziemy po trzy punkty i do Płocka także jedziemy po komplet punktów. Wisła teraz jest na trzecim miejscu, my na szóstym, więc nie ma aż tak dużej różnicy między ich drużyną, a nami. Zrobimy wszystko, żeby przywieźć z Płocka trzy punkty.

Z końcem czerwca wygasa Twój kontrakt z Chojniczanką. Klub rozmawiał już z Tobą na temat nowego kontraktu? Zostajesz z nami czy odchodzisz?
Wstępnie już rozmawiałem z dyrektorem sportowym. Tak więc, rozmowy są prowadzone i mam nadzieję, że wszystko skończy się dobrze i zostanę w Chojniczance.