PANEL KIBICABANERY

WYKONAWCA

Maciej Chrzanowski: 5 miejsce to realny cel

Podziel się: facebook.pl wykop.pl nk.pl
Maciej Chrzanowski: 5 miejsce to realny cel
wywiady - 2014-12-11


Wywiad z dyrektorem sportowym Chojniczanki, Maciejem Chrzanowskim dla Chojniczanka.pl

Jakub Piekut: Zaczniemy może standardowo w porównaniu do ostatnich wywiadów, od podsumowania i oceny rundy jesiennej w wykonaniu Chojniczanki.
Maciej Chrzanowski: Na pewno jest poprawa w porównaniu do rundy jesiennej z ubiegłego roku. W pełni byłbym zadowolony gdybyśmy zajęli piąte miejsce bo jest to realny cel. Mamy 5 punktów więcej i to pokazuje, że jakiś postęp jest natomiast uważam, że powinno być tych punktów jeszcze więcej. Szczególnie, chodzi mi o te spotkania, które powinny zostać przez nas wygrane czyli mecz z Sandecją w Nowym Sączu, gdzie dominowaliśmy nad przeciwnikiem i wypracowaliśmy mnóstwo sytuacji. Powiem szczerze, że jak długo działam w piłce to nie przypominam sobie drugiego takiego meczu, gdzie aż tak zespół zdominował przeciwnika w drugiej połowie. Drugi mecz, który moim zdaniem powinniśmy wygrać był mecz w Gdyni z Arką i szkoda mi straconych punktów na początku sezonu z Olimpią Grudziądz i Zagłębiem Lubin. Naprawdę mogło być tych punktów jeszcze więcej. 

Jakie były powody rezygnacji z Błażeja Jankowskiego, Rafała Leśniewskiego i Błażeja Radlera?
Odnośnie Błażeja Jankowskiego, to na ten temat rozmawialiśmy już z Błażejem wcześniej, ponieważ miał swoje plany życiowe związane z wyjazdem zagranicę. Do tego jeszcze przyplątał się ten uraz, przez co mniej grał, ale głównie jest to decyzja samego zawodnika, który miał inne plany niezwiązane z Chojniczanką. Natomiast jeżeli chodzi o Rafała Leśniewskiego, to duży wpływ na decyzję miała odniesiona kontuzja, gdzie nie mamy pewności, że wróci wiosną do pełnej dyspozycji. Mamy Andrzeja Rybskiego, który też wraca po kontuzji. Postawiliśmy na pozostawienie Andrzeja który udowodnił, że jest silnym punktem zespołu i mamy nadzieję, że będzie, bo wiemy jaki ma organizm i jaką ma chęć powrotu. Z Rafałem porozmawialiśmy bardzo szczerze Przyjął to do wiadomości i liczył się z tym. Rozstaliśmy się w zgodzie. Błażej Radler ostatnio nie mógł liczyć na grę w pierwszym składzie, gdyż trener Pawlak stawiał na dwójkę środkowych obrońców: Markowski - Kieruzel. Nie ukrywamy też, że naszym zamierzeniem jest by ten nasz zespół był troszeczkę młodszy. Stąd w ostatnich meczach w naszej linii obrony grał Wojtek Lisowski rocznik 92, Kieruzel 88 i Markowski 90 i do tego doświadczony Pietruszka na lewej obronie. Chcemy odmłodzić zespół i trener też ma swoją wizję odnośnie walorów zawodników, którzy mają występować na tej pozycji. Oczywiście Błażej bardzo dużo zrobił dla Chojniczanki, zagrał w wielu meczach, był kapitanem drużyny, ale takie jest życie i czasem trzeba podejmować trudne decyzje.

Błażej Radler i Błażej Jankowski byli środkowymi obrońcami, a Rafał Leśniewski napastnikiem. Czy rezygnacja z nich, może oznaczać, że zimą będziemy poszukiwać graczy na te wspominane pozycje czy może jeszcze jakieś inne miejsca na boisku są do obsadzenia nowymi zawodnikami? Jakie w ogóle są plany transferowe na rundę wiosenną?
Na pewno poszukujemy zawodników ofensywnych, ponieważ naszym zamierzeniem odnośnie Andrzeja Rybskiego jest stopniowe wprowadzanie go do zespołu żeby był przygotowany w 100% na nowy sezon dlatego będziemy szukać środkowego ofensywnego pomocnika. Szukamy zawodnika  z dobrą lewą nogą gdyż mamy tylko Przemka Pietruszkę  i jak co pół roku - zresztą każdy ma ten kłopot - szukamy młodzieżowców, żeby Przemek Czerwiński miał rywalizację. Jest jeszcze Mateusz Piechowiak, Przemek Laskowski, Rafał Majtyka, który myślę, że na wiosnę ma szansę na grę. Chcemy wzmocnić młodzieżowców, także to są nasze priorytety.

Z letnich transferów, Chojniczankę opuści tylko Rafał Leśniewski. Czy to oznacza, że jesteście zadowoleni z przeprowadzonych latem ruchów transferowych?
Trudno mi oceniać zawodnika po rundzie, dlatego, że różne były okoliczności ściągnięcia tych zawodników do Chojniczanki jak np. Piotr Kieruzel, który nie był w regularnym treningu. Bartek Niedziela trenował w II zespole czy Paweł Zawistowski. Oni dołączyli do nas bardzo późno, a fakt, że żaden  zawodnik oprócz Rafała Leśniewskiego (z przyczyn przedstawionych wyżej), który zasilił nasz zespół latem nie opuści drużyny świadczy, że były to udane transfery i myślę, że po solidnym przepracowaniu zimy i dobraniu 2-3 zawodników, pokażemy pełnię umiejętności na które stać ten zespół.

Istnieje taka możliwość, że ktoś jeszcze opuści zimą Chojniczankę?
Możliwe jest wszystko, ale my już nasze decyzje personalne ogłosiliśmy i myślę, że pozostaniemy przy tym stanie osobowym jakim aktualnie dysponujemy + nowi zawodnicy, którzy dojdą do klubu zimą.

A są jakieś zapytania odnośnie naszych najlepszych zawodników?
Były zapytania o Tomka Mikołajczaka, zresztą już latem pojawiało się zainteresowaniem tym zawodnikiem. Dlatego wspólnie z zarządem, podjęliśmy decyzję o przedłużeniu kontraktu z Tomkiem, który zresztą jest zadowolony z pobytu tutaj. Taką samą decyzję podjęliśmy z Andrzejem Rybskim, pomimo odniesionej przez niego ciężkiej kontuzji. Chcemy zachować trzon zespołu i wzmacniać go co pół roku 2-3 zawodnikami.

W czerwcu kończą się kontrakty kilku podstawowym zawodnikom jak m.in. Danielowi Chyle, Krystianowi Feciuchowi, Rafałowi Siemaszce czy Rafałowi Misztalowi. Myślicie już o tym, żeby przedłużyć z nimi umowy, jesteście zainteresowani pozostaniem tych zawodników w Chojniczance czy ktoś z nich opuści może zespół latem?  
Jesteśmy zainteresowani każdym zawodnikiem, który wnosi coś do naszego zespołu. Na pewno zastanawiamy się nad pojęciem rozmów na ten temat z zawodnikami, ale aktualnie jesteśmy skupieni na wzmocnieniu drużyny nowymi zawodnikami. Daniel Chyła, Rafał Misztal czy Krystian Feciuch są już u nas od dłuższego czasu i wiem, że są zadowoleni z pobytu w Chojnicach więc jeżeli będzie wola zarządu klubu, sztabu szkoleniowego oraz samych zawodników, to na pewno się z nimi dogadamy i przedłużymy te kontrakty.

W tygodniu pojawiła się również wzmianka w Dzienniku Bałtyckim, że nieoficjalnie wiadomo, że nie możecie się dogadać w kwestiach finansowych z Markiem Gancarczykiem, któremu też w czerwcu kończy się kontrakt z Chojniczanką. Jest to prawda?
Powiem szczerze, że jest to całkowita nieprawda. Jestem bardzo zdziwiony, że taka informacja się pojawiła. Oczywiście z trenerem i prezesem Klauzo podsumowaliśmy tą rundę i stwierdziliśmy, że chcielibyśmy, że Marek został w Chojniczance na przyszły sezon. Zasygnalizowaliśmy taką sytuację Markowi w krótkiej rozmowie z nim - bo wiadomo, że ostatnio zawodnicy rozjeżdżali się do domów - dałem mu sygnał, że chcemy by pozostał u nas, ale nie padły tam żadne kwoty czy żadne konkrety. Wyszła po prostu wola klubu, że jesteśmy zainteresowani dalszą współpracą z Markiem. Będziemy rozmawiali z Markiem odnośnie przedłużenia kontraktu, ale nie są prawdą informacje o rozbieżnościach finansowych, gdyż nie doszło nawet do takich rozmów.

Znamy już sparingpartnerów Chojniczanki w okresie przygotowawczym do rundy wiosennej.  Jesteście zadowoleni z tych przeciwników czy może jakiś klub odrzucił taką propozycję lub może Chojniczanka odrzuciła czyjeś zapytanie na temat rozegrania sparingu?
Organizacja sparingów to jest bardzo złożona sprawa. Blisko Chojnic nie ma zbyt wiele zespołów grających w ekstraklasie czy w I lidze. Drużyny ekstraklasowe mają swój plan przygotowań zupełnie inny od I-ligowców, bo same rozgrywki zaczynają się praktycznie miesiąc wcześniej. Dobry sparing będzie z Zawiszą w Bydgoszczy, gdzie nie jest zbyt daleko, gramy też z Wisłą Płock. Obóz w Niechorzu zaplanowaliśmy w taki sposób, żeby tydzień przed startem ekstraklasy zagrać z Pogonią Szczecin na głównej płycie w Szczecinie, także pod tym kątem organizowaliśmy obóz. Wychodzimy z założenia, że bez sensu jeździć po całej Polsce. Mieliśmy zapytania m.in. od Jagiellonii Białystok, Lechia Gdańsk też chciała z nami grać, ale mieliśmy już ustalony terminarz przygotowań i zaklepany mecz z Pogonią Szczecin, ponieważ Lechia też chciała grać z nami na tydzień przed startem ligi, ale w tym czasie jesteśmy na obozie w Niechorzu. Podbeskidzie Bielsko-Biała też chciało grać z nami mecz, ale to spotkanie miałoby się odbyć w Uniejowie, także stwierdziliśmy, że jest to zbyt duża odległość żeby jeździć i rozgrywać mecze nawet z takimi przeciwnikami.

Zajmuje się dyrektor również bramkarzami, więc to pytanie kieruje w odpowiednią stronę. Rafał Misztal został nominowany do miana bramkarza sezonu i biorąc pod uwagę dyspozycję Rafała w rundzie jesiennej, nie jest to chyba żadne zaskoczenie i z dyspozycji Rafała Misztala można być zadowolonym?
Tak, jesteśmy zadowoleni z Rafała. Natomiast też pomimo drobnych błędów w Siedlcach czy ze Stomilem Olsztyn to uważam, że Michał Dumieński też dobrze bronił. W Katowicach wybronił nam remis, a z Dolcanem też dobrze bronił o czym świadczyła nominacja dla Michała do jedenastki kolejki.  Później przytrafiła się mu kontuzja kolana przez co musiał pauzować. Potem rehabilitacja, mniej treningów i to też spowodowało, że w tym Olsztynie nie do końca mu wyszedł mecz. To jest jeszcze młody chłopak, wierzymy w niego i wierzę w to, że będzie z niego dobry bramkarz w przyszłości. Odnośnie Rafała to już pracujemy systematycznie od ponad dwóch lat. Rafał wie czego mu potrzeba, ja tez już go dobrze znam i uważam, że trener przede wszystkim jest od tego by nie przeszkadzać zawodnikowi w przygotowaniach. Rozmowa jest bardzo ważna, ale poznałem już na tyle Rafała, że wiem czego oczekuje, jaki trening lubi i co musimy robić żeby był w dobrej dyspozycji. Cieszę się też, że Konrad Jałocha trafił do Legii Warszawa, gdzie prezes Leśnodorski po rocznym pobycie Konrada w Chojniczance był bardzo zadowolony, zresztą tak samo jak sztab szkoleniowy Legii z postępu jaki zrobił w naszej drużynie. Jest to dla nas duży plus i też motywacja do jeszcze większej pracy i doskonalenia treningu, a także wprowadzania młodych bramkarzy, którzy też trenują z pierwszym zespołem jak jest taka potrzeba.

Latem do zespołu trafił Przemysław Czerwiński, który grał w Lechii Gdańsk, ale wywodzi się z Chojnic. Jest to obok Mateusza Piechowiaka, jedyny wypożyczony zawodnik w obecnej kadrze. Będziecie zainteresowani transferem definitywnym Przemka?
Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy Przemka Czerwińskiego. Chłopak bardzo dobrze wprowadził się do zespołu i jesteśmy bardzo zadowoleni z jego umiejętności jak i również charakteru. Nie ukrywam, że bardzo ważnym jest dla nas w momencie wprowadzania zawodnika do zespołu, charakter gracza. Duży plus Przemka też jest taki, że jest z Chojnic. Jest to argument, ale nie jest oczywiście najważniejszy. Zastanawiamy się nad tym, żeby rozmawiać z Lechią w sprawie transferu definitywnego też z tego powodu, że Przemek w przyszłym sezonie również będzie młodzieżowcem, dlatego patrzymy na chłopaków nie z rocznika 1994, a 1995, 96 czy 97 żeby ta praca była systematyczna i byli przygotowani na kolejne sezony, a nie odchodzili po rundzie.

Czy podobnie jak z Michałem Markowskim, możliwy jest jakiś powrót do Chojniczanki w najbliższym czasie?
Domyślam się, że chodzi o Jakuba Mrozika, bo nie będziemy tego ukrywali, zresztą trener też już o tym mówił w twoim wywiadzie, że znamy wartość Kuby, wiemy jaki to jest zawodnik i na dodatek jest związany z regionem, bo jest z Koronowa. Na pewno ten zawodnik by się nam przydał, ale najważniejszą sprawą jest to, że taka inicjatywa musi wyjść od samego zawodnika. Zobaczymy jak ta sprawa się rozwinie, widać, że nie gra w Cracovii. Jeżeli będzie sygnał od niego, że istnieje taka możliwość, to na pewno zastanowimy się.

W końcu latem udało się znaleźć też drugiego napastnika. Tak jak praktycznie co pół roku trwały różne przymiarki na tą pozycję, tak teraz Rafał Siemaszko chyba rozwiązał ten kłopot z alternatywą dla Tomka Mikołajczaka?
Zgadza się, ten problem został rozwiązany. Jak rozmawialiśmy przed sezonem z prezesem Klauzo odnośnie Rafała Siemaszko i tak sobie założyliśmy, żeby zdobył te 5 bramek w rundzie i on to zrealizował w 100%. Cały czas zmierzamy do tego, żeby drużyna nie była uzależniona od 1-2 zawodników, tylko, żeby ta gra była rozłożona na cały zespół. Często było tak, że brakowało w ofensywie Tomka Mikołajczaka czy Andrzeja Rybskiego i ta jakość drużyny bardzo spadała, dlatego te wszystkie nasze ostatnie ruchy transferowe jak Rafał Siemaszko, Bartłomiej Niedziela czy Paweł Zawistowski udowadniają, że dążymy do tego by nie uzależniać się od jednego zawodnika, który w przypadku kontuzji lub kartek, jak wypadał z kadry to od razu Chojniczanka traciła na wartości. Chcemy też jeszcze ten zespół wzmacniać na poszczególnych pozycjach.

W przyszłym sezonie wymagane będzie oświetlenie stadionu, a w jeszcze następnym podgrzewana murawa. Ich brak może wykluczyć dany zespół z rozgrywek. Kibice mogą być spokojni oto, że te elementy pojawią się na naszym stadionie i Chojniczanka będzie spełniała wszystkie wymagania PZPN-u?
To pytanie bardziej by było do prezesów klubu niż do mnie, ale z tego co wiem oświetlenie stadionu na pewno będzie i spełnimy wszystkie wymogi licencyjne. Do tej pory praca zarządu w kierunku dostosowania stadionu do wymagań licencyjnych wyglądała bardzo dobrze i tą licencję na ten sezon dostaliśmy w pierwszej instancji, bez większych zastrzeżeń także uważam, że nasi prezesi Polasik i Klauzo, wspólnie z burmistrzem - gdzie muszę zaznaczyć, że bardzo pomaga naszemu klubowi - doprowadzą do tego, że to oświetlenie powstanie i w znaczny sposób zwiększy się atrakcyjność spotkań rozgrywanych przy Mickiewicza 12.

Jednym z takich częstych tematów poruszanych przez kibiców w rundzie jesiennej były transmisje Orange Sport z meczów w Chojnicach. Chojniczanka pokazywana była niestety tylko jeden raz i to z domowego meczu.
Też byliśmy troszeczkę zaskoczeni tym faktem, bo cały czas piłkarska I liga szuka sponsora tytularnego dla tych rozgrywek i dziwię się, że telewizja nie decyduje się na pokazanie meczu derbowego jak np. mecz z Arką Gdynia, gdzie obecnych na stadionie jest sporo kibiców, panuje fajna atmosfera i jest sporo emocji. Chojniczanka jest takim przeciwnikiem, który stara się dobrze grać w piłkę i uważam, że tych spotkań powinno być więcej. Z tych naszych meczów, które pokazało Orange Sport są bardzo dobre opinie i dziwi mnie to, że byliśmy tak mało pokazywani. Może w przypadku meczu z Bytovią miałoby to nieco wpływ na frekwencję, ale i tak na stadion przyszłoby dużo kibiców, a jeszcze więcej miałoby okazję zobaczyć taki pojedynek w telewizji w szczególności potencjalni sponsorzy.

Czy chciałby dyrektor jeszcze coś dodać do tej rozmowy lub może przekazać kibicom za pośrednictwem strony Chojniczanka.pl?
Chciałbym podziękować kibicom za doping. Na pewno drużyna mocno czuje to wsparcie kibiców z trybun, szczególnie w trudnych momentach jak w meczu z Bytovią. Bardzo miłym dla mnie  było też pożegnanie na zakończeniu rundy z Pogonią Siedlce. Chcielibyśmy doprowadzić na wiosnę do tego, żeby stadion zapełniał się tak jak w II lidze zwłaszcza pod koniec tamtego sezonu. Myślę, że uda nam się zbudować drużynę, na którą kibice bardzo chętnie będą przychodzić na stadion.

Dziękuję za rozmowę.Autor:
Jakub Piekut
www.twitter.com/JakubPiekut– R E K L A M A –


Komentarze: 42
KOMENTARZE
dariusz777 (Gość) 2014-12-11 13:10:07
5. miejsce pewnie, że realne. Ba! - nawet pierwsza trójka. W tej lidze każdy jest w stanie zgranąc 3pkt. z każdym. Liga jest bardzo wyrównana i nie ma w niej takich różnic klasowych jak w Ektraklasie (no może po za Termalicą, która trochę odstaje poziomem, a mimo wszystko potrafiliśmy z nimi wygrać).

Ale nie stawiałbym sobie czuba tabeli jako cel. Niepotrzebnie pompować balon, bo maruderzy pewnie już zacierają ręcę, by w INTERNECIE napisać jak bardzo sa niezadowoleni, gdy ten cel nie zostanie osiągnięty.

Dla mnie osobiście każde utrzymanie się w tej lidze to jest sukces dla Chojniczanki.
I tak ciągle wydaje mi się, że to wciąż za wysokie progi jak na nasze warunki, a mimo wszystko zespoły muszą się z nami liczyć.

Środek tabeli będę świętował na koniec sezonu jak awans :)

Zarząd i trener - gratulacje dobrej roboty!
kibic (Gość) 2014-12-11 15:57:03
Dziękujemy za wszystko Dyrektorze, robi Pan wielką robotę w naszym klubie. Kto by kiedyś pomyślał że nasza Chojna będzie na zapleczu ekstraklasy ,zawodnicy w wywiadach zawsze mówią że trafili do Chojnic dzięki Pana działaniu. Duet Klauzo - Chrzanowski jest najlepszy w I lidze !!!
C (Gość) 2014-12-11 19:22:39
Wszystko pięknie, ale chodzą "słuchy", że będzie problem utrzymać Chojnę w 1. lidze, ponieważ nie spełnimy wymogów licencyjnych związanych z oświetleniem i monitoringiem. W budżecie miasta ponoć nie ma to pieniędzy. Koszt ok. 5 mln złotych. Dodam, że utrzymacie niepotrzebnej Straży Miejskiej to koszt ~2 mln rocznie.
miki (Gość) 2014-12-11 19:39:26
do wyzej : skad wzieles te 5 mln? przecież oświetlenie to nawet nie milion
dariusz777 (Gość) 2014-12-11 20:03:46
No wciaz nie mamy licencji na gre w pierwszej lidze, caly czas jedziemy na warunku.
kk (Gość) 2014-12-11 20:08:15
http://weekendfm.pl/?n=52000&chojnice_-chojniczance_grozi_spadek_do_3_ligi
miki (Gość) 2014-12-11 20:28:46
wycofanie drużuny to spadek o 2 ligi, ale jesli druzyna nie dostaje licencji to powinien byc spadek o 1 lige ponieważ klub spełnia wymogi na druga lige
Kibic2/B 2014-12-11 21:13:01
Chojniczanka spisuje się bardzo dobrze w 1 lidze i jest chlubą naszego miasta,dlatego miasto powinno znaleźć brakujące pieniądze na spełnienie wymogów byśmy mogli dalej grać w 1 lidze.Uważam,że w przypadku gdy drużyna osiąga dobre wyniki powinna być dofinansowana przez PZPN.Degradacja zespołów które nie mają kasy na spełnienie wymogów na daną ligę to jest chora sytuacja i mija się z sportem.
miki (Gość) 2014-12-11 22:10:38
Flota nawet sie zastanawia czy jest sens robienia projektu oświetlenia.
C (Gość) 2014-12-12 10:33:19
Wycofanie to spadek 2 klasy niżej. ;)
C (Gość) 2014-12-12 10:34:23
Tak czy siak jedną klasę czy dwie. Jeśli nie spełnimy wymogów lecimy i to jest raczej pewne. Ile sezonów można grać na warunkowej licencji?
pytanie (Gość) 2014-12-12 14:48:08
Dlaczego komentarze nieprzychylne naszemu pseudodyrektorowi są kasowane?
benito (Gość) 2014-12-12 14:55:52
ZEBYŚ MÓGŁ SIĘ ZAPYTAĆ
obiektywny (Gość) 2014-12-12 16:06:35
Bo ci co najwięcej pieprzą o komunie i cenzurze, samym piana z pyska leci jak się coś napisze nie po ich myśli. Dlatego ;)
xxx (Gość) 2014-12-12 17:44:08
Idioci chojniczanka dostala licencje wiec nie srac ogniem
miki (Gość) 2014-12-12 21:28:24
do xxx : ty nie kumasz
chodzi o licencje na nastepny sezon, bo juz nie bedzie przyznawana warunkowa licencja jak teraz
Kibic (Gość) 2014-12-13 15:03:04
Moi Drodzy
Piszecie że straż miejska to 2 melony, ale nie wiecie ile ta straż miejska daje kasy dla miasta z mandatów, parkometrów itp. Pieniądze włożone w Chojniczankę nie dadzą ŻADNYCH profitów (wpływów do budżetu) a jedynie wygenerują nowe wydatki na następny sezon.
Piszecie też że Chojniczanka powinna dostać dofinansowanie z PZPN na rozwój infratuktury. To jest kompletna bzdura, bo przecież od zawsze było tak, że w sporcie żądzą pieniądze, i bogaci grają wyżej a biedni w klasie niżej. Tak było, jest i będzie. Jest takie powiedzenie KTO NIE MA MIEDZI, TEN W DOMU SIEDZI ...
Wszyscy chcemy aby stadiony piekniały, rozgrywki były coraz bardziej atrakcyjne, widowisko coraz lepsze, a jak PZPN daje wymogi licencyjne dotyczące oświetlenia, podgrzewanej murawy itp to WY się oburzacie ze Chojniczanka tego nie spełni i spadnie. A kogo obchodzi Chojniczanka? Kto się ją przejmuje, bo na pewno nie panowie co dają (i powinni tego bezwzględnie przestrzegać) licencje. Oni patrzą w kwity, i albo ktoś te wymogi spełnia i dostaje uprawnienia do uczestnictwa w I lidzie, albo nie i spada niżej, tam gdzie spełni te wymogi. Takie jest prawo, i należy je respektować.
miki (Gość) 2014-12-13 15:05:27
czy zadaniem straży jest siedzenie i patrzenie na radary? oni są nie potrzeni
do miki (Gość) 2014-12-13 16:17:01
a od kiedy straż miejska w Chojnicach ma radary??
miki (Gość) 2014-12-13 17:12:13
foto radary itp
do miki (Gość) 2014-12-14 11:54:01
W Chojnicach fotoradary??? Ciekawe :) Opowiadaj dalej :) co jeszcze mają?? czołgi??
Kibic (Gość) 2014-12-14 20:18:16
Mi się wydaje, ale nie wiem dokładnie, to w Chojnicach nie ma fotoradarów, tylko monitoring miejski.
A zadaniem straży miejskiej, jest obsługa parkometrów (z czego miasto ma pieniądze), oraz dbanie o porządek w mieście. Jak dla mnie, staż miejska jest potrzebna, chociaż powinno jej się dać konkretne zadania do wykonania.
Chojniczanka, jako klub sportowy, powinna dążyć do samofinansowania się. Powinna dążyć do tego, aby nie być uzależnioną od miasta, i pieniędzy od miasta. Powinni finansować się z transferów, wynajmu, sponsoringu. Miasto powinno być tylko odpowiedzialne za infrastukrutę sportowa (chociaż i stadion powinien być na utrzymaniu klubu, i ewentualne wynajmy obiektu powinny zasilać kasę klubu).
miki (Gość) 2014-12-14 20:32:10
straż miejska dba o porządek? niby gdzie? chodzą tylko i pilnuja parkomentrów albo zakłądaja blokady na koła, i czy to opłaca sie za 2 mln? nie opłaca sie
Poza tym Chojniczanka jest klubem miejskim. Potężnych sponsorow w Chojnicach nie ma i wiadomo o tym od lat i kazdy o tym wie.
Stadion jest miejski to dlaczego klub by mial zajmowac sie jego utrzymaniu? Nie ma takich przypadków w polsce
. (Gość) 2014-12-15 10:31:54
też uważam ,że straż miejska jest niepotrzebna. oprócz chodzenia i patrzenia czy jest bilet od parkomatu za szybą auta nic nie robią no nic. można by zatrudnić kilku pracowników na 1/2 etatu i oni by sprawdzali czy jest bilecik za szybą. ludzie z reguły i tak wkładają bilet za szybę czy jest sm czy jej nie ma w końcu 1zł żaden pieniądz ale dwa melony rocznie to już jest coś. nie powinno być straży miejskiej w małych miastach bo jest ona kompletnie niepotrzebna a miasto czyli trochę pośrednio i my utrzymujemy niepotrzebnie tych nierobów.
Kibic (Gość) 2014-12-15 17:52:23
Gdyby tak patrzeć, to też nie potrzebne by były drużyny sportowe, między innymi i Chojniczanka, bo też tylko straty robi, a miasto myślę że więcej daje niż na straż miejską (szczególnie że jak to nie raz było tu poruszane, z Chojnic w Chojniczance NIE GRA NIKT, i nie mówię tu o ogonach lub siedzeniu na ławce). Można by powiedzieć, po co utrzymywać ludzi z zewnątrz (piłkarzy, trenera, dyrektora sportowego, itd) a dla Chojniczan nie ma pracy.
To samo można by powiedzieć, po co dawać pracę innym, a Chojniczanie na bezrobociu.
Skoro tak drążymy temat, to jaki jest sens dawania, notabene z miejskiej kasy, stypendiów zawodnikom którzy są profesjonalistami, a do tego nie są Chojniczanami. Rozumiem jakby dostawali je wybitni sportowcy, ale AMATORZY a nie zawodowcy. Tu też idą dość spore pieniądze z budżetu miasta, czyli z Naszego.
A tak w woli ścisłości, to chciałbym się dowiedzieć jakie wpływy ma miasto z parkometrów, blokad, mandatów z monitoringu itp, a jakie ma z dofinansowywania chociażby Chojniczanki czy Red Devils.
miki (Gość) 2014-12-15 18:31:08
Chojniczanka to nie firma,która ma zarabiać tylko rozrywka. Nie podoba cie sie to sie nie idzielaj.

Nikt nie gra z Chojnic? to sie mylisz i widać, że nie znasz tematu.

Polecam poczytać co robi straż miejska : 213 razy założenie blokad, 138 razy konwojowanie dokumentów gminy
https://www.facebook.com/smchojnice/photos/a.801748263196660.1073741830.801734953197991/811794548858698/?type=1&theater

Mandaty z monitorigu? Pierwszy raz słysze, żeby ktoś dostał mandat przez monitoring.
Wpływy z parkometrów czy blokad maja równać sie wydatkiem etatu 29 osób?
heh (Gość) 2014-12-15 22:22:40
Miasto daje na szkolenie mlodziezy a tam jest prawie 500 chlopcow z czego ok. 450 z chojnic. Wiec nie pindolxie ze miasto dajr tylko na najemnikow.
czarny (Gość) 2014-12-15 22:31:17
Witam co wy macie za tematy straż miejska i praca w chojnicach i chojnczanka.Pracy tu nie ma i nie będzie chyba że za najniższa . Kto chce to wyjezdza taka prawda bo tu bieda aż piszczy wiem ze nie kazdy chce albo ma okazje.Chojniczanka jest w 1 lidze jeszcze im kasy żalujecie jak byli w 5 tez było zle co za pojebany naród.Ni epodoba się nie chodzic na mecze nie ogladac itd tylko w chińczyka w domu grac albo kasztany jesienią z dzieckim zbierac. Jak by sobie na podwyzki ci z ratusza wzieli to co daja na chojniczanke wtedy by się wam dopiero mordy po otwierały.
. (Gość) 2014-12-16 06:21:02
Kibic to chyba jakiś strażak miejski który dmucha na zimne. Podobnie jak miki uważam ,że 29 osób do obsługi parkometrów i zakładania blokad to zdecydowanie za dużo, mogłoby to robić dwóch policjantów lub dwie osoby specjalnie do tego zatrudnione.
miki (Gość) 2014-12-16 12:54:49
https://www.facebook.com/smchojnice/photos/a.801748263196660.1073741830.801734953197991/810355062335980/?type=1&permPage=1

warto zauwazyć ze aż 11 osób to inspektorzy
tomek33 (Gość) 2014-12-16 14:19:56
według mnie spacerek z bloczkiem mandatowym to nie jest praca a jeżeli już to bardzo bardzo lekka i nie powinno być tylu tych strażników w sumie to w ogóle są niepotrzebni moim skromnym zdaniem.
dariusz777 (Gość) 2014-12-17 08:37:34
Co to w ogóle za dyskusja tutaj?

Jakaś partia niezadowolonych Januszy?

skupcie się na wątku strony
miki (Gość) 2014-12-19 18:48:41
Piotr Misztal dostał wolną reke w poszukiwaniu klubu
czarny (Gość) 2014-12-19 22:16:52
Brac go do chojny
wektor (Gość) 2014-12-22 12:24:53
Na 90minut.pl jest na pisane, że Gancarczyk miałby odejść do Głogowa :(((
olo (Gość) 2014-12-22 15:06:46
Kuba zerknij na transfery I ligi.
miki (Gość) 2014-12-22 18:22:29
to są tylko przypuszczenia albo prawpodobnieństwo testów ale nie jest potwierdzona wiadomosc
tak samo niby japończyk z lechii jest w pisany do transferów do nas a zarząd nie bierze go pod uwage
iza (Gość) 2014-12-22 18:53:35
tak ryja drzeliście Marek Garn...... a teraz was w dupe pierdolnie i odejdzie do Głogowa.Facet który myśli tylko o kasie.
miki (Gość) 2014-12-22 21:04:14
DO IZA: TO NIE JEST POTWIERDZONY TRANSFER ! Garnek ma jeszcze kontrakt wiec Chłogów musi kase wyłożyć ale raczej jej nie ma
ja (Gość) 2014-12-23 09:23:38
Nie pierwszy nie ostatni,jest plan awaryjny na jego miejsce będzie nie gorszy,niedługo będziecie chwalić następnego.Nikt nikogo na siłę nie będzie trzymał.Radler rozmawia z Bytowem zobaczymy co z tego wyjdzie ,jego odejście z Chojnic nie jest na tle czysto sportowym,umiejętności piłkarskie posiada ale nie może być mądrzejszy na de wszystkich- trochę bednarkuje choć to zupełnie inny charakter.Zakładam ,że będzie czterech nowych i tyle.Z Gancarczyka już nic więcej nie wciśniemy to co pokazał w ostatnich czterech meczach to apogeum .Doszedł do jako takiej formy i dobrze jak by został ,to samo dotyczy Radlera ale są jeszcze inne wartości, które decydują o jakości kolektywu.Jeżeli Gancarczyk będzie chciał odejść to i tak odejdzie --spójrzmy na to z punktu widzenia jednak ekonomicznego a sentymenty zostawmy na inne czasy---WESOŁYCH ŚWIĄT
czarny (Gość) 2014-12-23 11:30:21
Zgadzam sie z tym co przedmówca napisał.Nie ten to kto inny nic na siłe.A to przeciez w kalkulowane że z każdej drużyny ktos odchodzi i przychodzi.
Mateusz (Gość) 2014-12-24 13:33:00
http://www.weszlo.com/2014/12/24/na-boisku-tez-gasze-pozary-najwiekszy-banal-nie-pisz-tego/
*Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu chojniczanka.pl.
Klub nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Prosimy o zachowanie kultury wypowiedzi.

Dodaj komentarz

*Nick:
E-mail:
*Treść:
*pola wymagane